JoomlaTemplates.me by HostMonster Reviews

Poradnik ochrony nietoperzy

Utworzono: poniedziałek, 23, październik 2017 Ania

„Mam u siebie nietoperza - co robić?”, „Dlaczego nietoperze są ważne?”, „Powszednie życie nietoperzy”, „Wskazówki dla właścicieli lasów” - jest z czego wybierać!
Te, i inne równie ciekawe nietoperzowe zagadnienia, dostępne są w nowo wydanym „Poradniku ochrony nietoperzy”.

Drodzy Czytelnicy, macie znaczny udział w powstaniu książki na temat nietoperzy. Dziękujemy! To właśnie Wasz kontakt z nami był główną inspiracją do zebrania w jak najbardziej przystępnej formie tych informacji, których poszukujecie.

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Nietoperzy od szeregu lat odpowiada na wiele pytań, uczestniczy w interwencjach, edukuje i zbliża ludzi do świata niezwykłych latających ssaków. Nowo wydany Poradnik ma nie tylko uczyć i ułatwiać postępowanie w przypadkach, gdy ludzie odkrywają nietoperze blisko siebie. Mamy nadzieję, że spełni on także rolę bazy informacji, która zbliży wielu z Was jeszcze bardziej do świata przyrody.

„Poradnik jest jednym z pierwszych w Polsce opracowań mających na celu opis różnorodnych relacji pomiędzy ludźmi a nietoperzami i przedstawienie sposobów minimalizacji niekorzystnych skutków ewentualnych sytuacji konfliktowych. Napisany językiem przystępnym zarówno dla fachowców jak i niespecjalistów, prezentuje wiele zagadnień w prosty i atrakcyjny sposób.” - tak w recenzji opisuje to wydawnictwo dr hab. Grzegorz Lesiński. Chcemy dodać, że temat ten jest bardzo rozległy i wart dalszego, szerszego omawiania - niech Poradnik Ochrony Nietoperzy będzie impulsem do nowych dyskusji na tematy związane z naszymi ulubionymi zwierzętami.

Wersja pdf. Poradnika dostępna jest tutaj: (link). Na prośbę wysyłamy ją także drogą mailową. Książka w wersji drukowanej przekazywana jest w pierwszej kolejności do szkół, które uczestniczyły w projekcie „Nietoperze - nasi sąsiedzi z Puszczy Knyszyńskiej” oraz do osób i instytucji zajmujących się przyrodą.

Miłej lektury!

Grzegorz Błachowski, OTON

Poradnik Ochrony Nietoperzy, Supraśl 2017

Redakcja: Grzegorz Błachowski, Andrzej Węgiel

Autorzy: Anna Bator, Grzegorz Błachowski, Radosław Jaros, Andrzej Węgiel, Jolanta Węgiel

Wydawnictwo powstało dzięki współpracy Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Nietoperzy ze Stowarzyszeniem „Uroczysko”  w Supraślu oraz Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku.

Nad opracowaniem Poradnika pracowało wiele osób - serdecznie Wam dziękujemy! Za szczególne wsparcie składamy podziękowania Maurycemu Ignaczakowi i Grzegorzowi Lesińskiemu.

Wersja w formacie pdf do pobrania tutaj.

Źródło: www.nietoperze.pl