Wypadek w jaskini Dziadowej

Kategoria: Aktualności jaskiniowe Utworzono: środa, 02, wrzesień 2015 Marek

Jak informuje Grupa Jurajska GOPR, w dniu 1 września w godzinach przedpołudniowych ratownik dyżurny GJ GOPR przyjął telefoniczne zgłoszenie o wypadku jaskiniowym w rejonie Morska. Ratownicy sprawdzili jaskinie w tym rejonie i znaleźli poszkodowanego w jaskini Dziadowej.Za pomocą technik alpinistycznych ratownicy bezpiecznie ewakuowali mężczyznę na powierzchnię.Turysta może mówić o dużym szczęściu, ponieważ nie odniósł żadnych obrażeń. Na dno pionowej jaskini dostał się przy pomocy repa technicznego wykorzystując siłę własnych rąk i w końcowej fazie zejścia spadł z kilku metrów.

Po raz kolejny apelujemy, aby informować swoich najbliższych o planowej trasie wycieczki i przewidywanym czasie jej trwania.

Źródło: Grupa Jurajska GOPR

Odsłony: 3336

Komentarze   

0 #3 uxerofirzeta 2019-06-20 22:08
http://mewkid.net/buy-amoxicillin/ - 18 Amoxicillin Without Prescription ppl.aptg.jaskin iejury.pl.ycp.q m http://mewkid.net/buy-amoxicillin/
Cytować
0 #2 Jerzy 2015-09-04 07:00
Potwierdzam! To Stefanowa Dziura (nazywana także Jaskinią Szpatowców) usytuowana w Kalcytowych Skałach na Górze Remby. Ma głębokość 13 m.
Jej pionowy otwór otwiera się dość niespodziewanie i jest potencjalnie niebezpieczny. Już dawno powinien być zabezpieczony ogrodzeniem. Ale, jak na razie, są wyrzucane pieniądze na grodzenie jaskiń typu Piętrowa Szczelina czy także bezsensowna wymiana barierek ochronnych w Sokolich Górach na opłotki typu "chlewik".
Cytować
+1 #1 hades 2015-09-03 07:32
kurwa nie w dziadowej tylko w Stefanowej Dziurze
panowie ratownicy !!
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież