Nowe inwentarze

Kategoria: Aktualności jaskiniowe Utworzono: niedziela, 14, sierpień 2016 Marek

W ostatnim czasie zostało wydanych sześć kolejnych inwentarzy jaskiń i schronisk w formie książkowej  przez Państwowy Instytut Geologiczny. Zawierają dokumentację 1063 obiektów z terenu Karpat, Tatrzańskiego Parku Narodowego i Wyżyny Olkuskiej.

Nas najbardziej interesuje inwentarz z Wyżyny Olkuskiej. Jest to Tom IV, obejmujący swoim zasięgiem okolice Olkusza i Krzeszowic. Dokumentację jaskiniową zawartą w inwentarzu od dłuższego czasu możemy przeglądać on-line w serwisie Jaskinie Polski.

Inwentarz okolic Olkusza i Krzeszowic nie trafi do ogólnodostępnej sprzedaży jak poprzednie, zostanie rozdysponowany po samorządach, uczelniach, bibliotekach, instytucjach oraz organizacjach sportowych i turystycznych. Na kolejne lata planowane jest wydanie kolejnych tomów inwentarzy.

JASKINIE WYŻYNY OLKUSKIEJ. Tom 4.
Jaskinie Okolic Krzeszowic i Okolic Olkusza.
Red. J. Grodzicki, Warszawa 2016.

Odsłony: 2286

Komentarze   

0 #2 Jerzy 2016-09-02 18:14
Dzięki Piotrze! W ciągu roku, góra dwóch, ukaże się kolejny tom, tj. Jaskinie okolic Złotego Potoku. Dostaniesz zniżkę. Pozdrawiam - Jurek Z.
Cytować
0 #1 Piotr 2016-09-01 19:23
hmm.. To po co wydają taki inwentarz, skoro nie da się go kupić? Trochę moim zdaniem bez sensu. Poczekam na kolejne wydana Pana Jerzego Zygmunta
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież