Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Sudety-Marek.

Sudety-Marek. 2016/04/26 17:46 #299

  • hades
  • hades Avatar
  • Wylogowany
  • Posty: 50
  • Oklaski: 0
Tu ci to napisze:tak jak wczesniej-spanie w Siennej(u podnóża Czarnej G.)
Tuż obok Janowa góra(dawna wieś) : sztolnia św. jana(bez liny za duzo nie pochodzisz-zjazd 20m. ale jest tez górne pietro),przy drodze na Kletno kopalnia uranu(turystyczna).W okolicy prawdziwe zatrzęsienie dziur-wszystkie obiekty naprawde duże. Nie chodziłem tam bo większośc to " nowe " uranówki ale kilka to rozwiniecie starych obiektów(łacznie ze śreniowiecznymi) więc warto.Otwory tuz przy szosie praktycznie.
Od J. Niedzwiedziej w góre doliny to pewnie masz juz przygotowane .Tam ; SądejowaSzczelina czy jakos tak(pisze z głowy) i pare innych nowych obiektów.
Ponizęj Kletna podobno nieistniejaca juz ale na mapach compassu ciagle zaznaczana: J. Kontaktowa.
Dobra, teraz najciekawszy rejon: Marcinków,Rogózka.To takie " bieszczadzkie' miejscówy w sudetach.Obie dolinki zajebiste i puste(marcinków prawie) z dzikimi sadami,ruinami cmentarzy i kaplic i czystymi potokami.
O Rogózce juz ci pisałem-opuszczony kamieniołom i pod szczytem jego sciany naprawde fajna jaskinia( i duża).
Marcinków;najciekwasze kopalnie w tej częsci gór,choc mocno nietlenowe(ale w normie).W necie masz fachowe opracowanie M. Stysza z mapkami i filmik na youtube więc dalej nie będe pisał o tym.
Cd. -nie wiem jak tam jedziecie ale jesli przez kawałek czeskiego terenu-Jawornik to po drodze:Lutynia imponujace ruiny kopalni Nowy Filip w lesie(obecnie silna ekipa kopie tam szyb ,są juz blisko sztolni odwadniajacej,jeno muszą spuścic z niej wode-będzie heca bo zatopia spory teren ale mają pozwolenia)
Chyba że lecisz przez Złoty stok.Tam chodzenia pod ziemia na prawie dwa dni ale to juz inna bajka więc nie wiem czy ci pisać.
Tyle chyba
P.s.-oczywiście jest jeszcze J. Radochowska ale to naprawde żadna rewelacja ,szkoda czasu!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.147 s.