JoomlaTemplates.me by HostMonster Reviews

Odkrycia w jaskini Wisielcuch (Pod Oknem)

Utworzono: środa, 02, wrzesień 2015 Marek

W jaskini Pod Oknem w Jastrzębniku (Skały Kroczyckie), zwaną również jaskinią Wisielcuch, dobiegają końca tegoroczne badania archeologiczne. Tytułowe odkrycia dotyczą oczywiście zabytków archeologicznych. Znaleziono między innymi ślady pochówków ludzkich, fragmenty ceramiki oraz kości niedźwiedzia jaskiniowego i nosorożca włochatego. Badania prowadzone są przez zespół pracowników, studentów i doktorantów Instytutu Archeologii i Wydziału „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego, kierowanego przez Marcina Rudnickiego.

Więcej informacji o znaleziskach można przeczytać na stronie internetowej Uniwesytetu Warszawskiego pod linkiem. Zachęcamy do lektury.

Komentarze   

-1 #1 Jerzy 2015-09-04 07:09
Znowu radosna twórczość z nazewnictwem. Grota ta została opublikowana jako Jaskinia pod Bramą w Jastrzębniku (PTPNoZ 2010?). Jednak po naradzie z K.Mazikiem i J.M.Wagą ustaliliśmy, że właściwsze będzie miano znane okolicznym mieszkańcom czyli Jaskinia Wisielców (J. Wisielcza). Dodatkowo wyszło, że ta część Skałek Kroczyckich nie do końca może być utożsamiana z Górą Jastrzębnik.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież