JoomlaTemplates.me by HostMonster Reviews

Speleokonfrontacje 2018 - lista prezentacji

Utworzono: czwartek, 15, listopad 2018 Marek

Oto lista filmów i prelekcji zgłoszonych do tegorocznych Speleokonfrontacji w kolejności, w której będą prezentowane.

Kolejność została ustalona w drodze losowania.

Prelekcje pozakonkursowe zostaną zaprezentowane przed i po części konkursowej.

 

 

 

Lp Autor   Tytuł Opis
1 Paweł Ramatowski STJ KW Kraków Kanin 2018 Film prezentujący ostatnią letnią wyprawę eksploracyjną w masyw Kanin, której celem był system jaskiniwoy BC 4 – Mala Boka o den.1319 m.
2 Michał Ciszewski KKTJ Wang Jia Cao – Jaskinia Labiryntowa Film o eksploracji Jaskini Labiryntowej, położonej niedaleko miasta Lichuan w prowincji Hubei w Chinach. Jaskinia o długości 9612 m, głębokości 477 m i rozciągłości 3142 m, z ciągami wodnymi o unikatowych formach skalnych, wielkimi korytarzami i bogatą szatą naciekową. Film jest podsumowaniem eksploracji z wypraw Chiny 2015, 2016, 2017, 2018.
3 Jakub Nowak KKTJ Jedna jaskinia 2018 Autorzy: Jakub Nowak, Jan Kućmierz
4 Dariusz Bartoszewski SKTJ Wędrówka Krótka video-impresja o wędrówce po jaskiniowych podziemiach.
5 Mateusz Golicz RKG „Nocek” Hoher Göll 2018. Opowieść bez słów. Zrywamy z naszą tradycją prezentacji konkretnych i do rzeczy. Tym razem wyjątkowo opowiemy nie tyle o faktach, co o nastroju eksploracji w ciemnych, ciasnych i wilgotnych jaskiniach bliskiego naszym sercom kawałka Alp.
6 Dariusz Bartoszewski SKTJ Hagengebirge 2018 Relacja z wyprawy w masyw Hagengebirge 2018
7 Paulina Piechowiak WKTJ Just add water 2018 podsumowanie działaności kanioningowej w 2018 roku
8 Paulina Piechowiak WKTJ Kanjoning në Shqipëri Krótka relacja z tegorocznych kanioningowych działań na Bałkanach
9 Jacek Styś Speleoclub Wrocław I am ROV, SCW ROV… Na wyprawie Picos 2018 organizowanej przez Speleoclub Wrocław po raz pierwszy w historii polskiej speleologii eksplorowano syfon za pomocą podwodnego drona – ROV. Jak do tego doszło? Czy było warto? Jakie uzyskano efekty? Co dalej?
10 Kazimierz Szych Speleoklub Tatrzański Rzeki bez Gwiazd czyli moje tysiącmetrowe jaskinie Prezentacja w formie slajdów, zdjęć i filmów obrazuje moje przejścia jaskiń o głębokości powyżej 1000 m
11 Marian Bochynek, Zenon Kondratowiczi BOBRY ŻAGAŃ GRUZJA 2018 – 50 PLUS Relacja z wyprawy Speleoklubu Bielsko – Biała, Wałbrzyskiego Klubu Górskiego i Jaskiniowego i Speleoklubu „Bobry” Żagań do Gruzji. Na zaproszenie Speleoclub of Georgia działaliśmy w rejonie Racha, Samegrelo oraz Imeretii. Prowadziliśmy tam eksploracje, pomiary i kartowanie jaskiń, a także wykonywaliśmy dokumentację fotograficzną dla potrzeb instytutu Geografii Uniwersytetu w Tibilisi.
12 Witold Hoffmann WKTJ …Mityczne połączenie… Nie często łączy się dwie jaskinie w Tatrach. Połączenie dwóch jaskiń pod wodą, również jest rzadkością. Krótka historia, pierwszego połączenia dwóch jaskiń tatrzańskich…. pod wodą.
13 Dariusz Bartoszewski SKTJ Serbska Speleomajówka 2018 Film dokumentalny o międzyklubowym wypadzie do jaskiń Serbii w górach Miroc.
  Prezentacje pozakonkursowe      
  Agnieszka Majewska Speleoclub Wrocław Picos 2018- podróż do prze(y)szłości Film prezentujący osiągnięcia wyprawy eksplorującej w masywie El Cornion w górach Picos de Europa. Rzecz o tym, co przeszłość może przynieść przyszłości…
  Andrzej Ciszewski, Michał Ciszewski KKTJ Lamprechtsofen – droga do CL-3. Prezentacja o 45-letniej historii polskiej eksploracji Systemu Lamprechtsofen, ze szczegółowym opisem działalności w roku 2018 i połączenia jaskini CL-3 do Systemu Lamprechtsofen. Po połączeniu, deniwelacja Systemu Lamprechtsofen wzrosła do 1735 m, a długość do około 60 km. Jaskinia Lamprechtsofen jest najgłębszym trawersem jaskiniowym na świecie oraz najgłębszą jaskinią w Europie.
  Łukasz Sawicki Speleoklub Bobry 24. Mistrzostwa w technikach jaskiniowych Film podsumowujący 24. Mistrzostwa Polki w Technikach Jaskiniowych – Wojcieszów 2018.

Komentarze   

0 #1 drivelan arnaque 2019-02-06 16:49
I enjoy you because of all your valuable labor
on this blog. Betty enjoys working on internet research and it's really
obvious why. Most of us learn all relating to the dynamic medium you present
practical tips and tricks on the web blog and in addition foster response from other people on that matter then our girl is without question discovering a lot of things.

Enjoy the rest of the year. Your performing a terrific job.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież